Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 3

Jonna Mayer: jonnamayer.world

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning & Illustration, 180 hp, Åk 2

Andrea Bjurström: instagram.com/andreabjurstrom
Ros-Marie Häggbom: rosahaggbom @ instagram

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 3

Jonna Sten: jonnastendesign.com

Kandidatprogrammet Keramik & Glas, 180 hp, Åk 2

Alexandra Johansson: www.ajoh.se

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 1


Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Anna Zimmerman: www.annazimmerman.se
Gustaf Holtenäs: www.gustafholtenas.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Alexander Rynéus: www.alexanderryneus.se
David Von Bahr: www.davidvonbahr.com

Kandidatprogrammet Textil, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 2

Inga Tsernova: harakapesa.tumblr.com/
Sofia Ny: www.sofiany.se

Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 3

Lovisa Hed: lovisahed.se

Masterprogrammet CRAFT - Keramik & Glas, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet CRAFT - Keramik & Glas, 120 hp, Åk 2

Anna Tedestam: annatedestam.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 1

Lisa Juntunen Roos: www.noonprod.se

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Isa Andersson: www.isaandersson.se
Victor Alge: www.victoralge.com

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 2


Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

AnnaLeena Prykäri: www.annaleenaprykari.com
Lisa Grip: www.lisagrip.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 1

Karl-Joel Larsson: www.karljoel.se

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Bartholomeus Manders: www.monochromelab.net
Felicia Esbjörnsson: cargocollective.com/felicia
Ida Holmedal: www.idaholmedal.se
Natcharee Hansaward: www.helloginkgo.com
Sandra Mariana Lavaniegos Garcia: SandraLavaniegos.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 2

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 4


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Agnes Jarl: www.agnesjarl.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 2

Szilard Gango: www.gangofoto.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 5

Madeleine Bergman: www.madeleinebergman.se
Marcus Blockson: www.artoblock.blogspot.se
Ruhani Islam: ruhani.se



Uppdaterad: 27 oktober 2010
Sidansvarig: Webmaster