Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 1

Jonna Mayer: www.liljonna.com

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 2

Julia Hansson: juliahansson.se
Maija Hardorp: maijahardorp.com
Minda Jalling: mindajalling.com
Simon Gustafsson: gustafssonsimon.com

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 3

Hanna Klinthage: www.hannaklinthage.com
Jennifer Bergkvist: cargocollective.com/annjennifer
Markus Johnson: markusjohnson.se/
Siri Hagerfors: www.sirihagerfors.com

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 1

Benjamin Wallin: www.benjaminwallin.com

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 3

Hakan Alkacir: www.hakanist.com
Lina Wilckens: www.linawilckens.com

Kandidatprogrammet Inredningsarkitektur & Möbeldesign, 180 hp, Åk 2

Linus Fridén: linusfriden.com

Kandidatprogrammet Inredningsarkitektur & Möbeldesign, 180 hp, Åk 3

Alice Stone: www.alicestone.se
Cecilia Tjärnberg: ceciliamargareta.com/

Kandidatprogrammet Keramik & Glas, 180 hp, Åk 3

Anna Tedestam: annatedestam.com
Camille Polsk: www.camillepolsk.se
Emmeli Rolleberg: www.rolleberg.com
Rasmus Nossbring: www.rasmusnossbring.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 1

David Von Bahr: www.davidvonbahr.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Julia Nilsson: juliamani.com
Linda Pedersen: www.lindablade.co.uk

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Andreas Kauppi: www.andreaskauppi.com/
AnnaLeena Prykäri: www.annaleenaprykari.com
Carola Björk: www.carolabjork.se
Dina Berlin: dinaisaeusberlin.com
Elin Odentia Westerlind: www.elinodentia.se
Ida Bergman: www.idavildhjarta.com
Linn Hansson: elaineinn.vsco.co

Kandidatprogrammet Textil, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 3

Emelie Liljebäck: www.emelieliljeback.se

Masterprogrammet CRAFT - Keramik & Glas, 120 hp, Åk 1

Evelina Dovsten: www.evelinadovsten.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Josefin Tingvall: www.josefintingvall.com
Sonja Maria Löfgren: www.sonjalofgren.wordpress.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 1

Heinrich Ehnert: www.heinrichehnert.com
Simeon Goodwin: www.simeongoodwin.co.uk

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Erik Nyström: lappsjukan.se

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 2

Virginie Stubi: www.hardyvivi.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 1

Lisa Grip: www.lisagrip.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Alva Willemark: www.alvawillemark.se
Dinnis Van Dijken: www.dinnisvandijken.com
Florence Wild: florencewild.com/

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 1

Nathalie Ruejas: nathalieruejas.se

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Monika Vaicenaviciene: www.monika.vaicenaviciene.com

Masterprogrammet i Visuell kultur och lärande - inriktning bildpedagogik, 120 hp, Åk 2


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 2


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 3

Agnes Jarl: www.agnesjarl.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Maria Kindestam: www.fairyofinspiration.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 3

Inga Tsernova: harakapesa.tumblr.com/
Madeleine Bergman: www.madeleinebergman.se
Marcus Blockson: www.artoblock.blogspot.se
Ruhani Islam: ruhani.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 5

Nina Larsson: www.fantasiverkstan.se



Uppdaterad: 27 oktober 2010
Sidansvarig: Webmaster