Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 2

Jonna Mayer: www.liljonna.com

Kandidatprogrammet Grafisk design & Illustration, 180 hp, Åk 3

Julia Hansson: juliahansson.se
Maija Hardorp: maijahardorp.com
Minda Jalling: mindajalling.com
Simon Gustafsson: gustafssonsimon.com

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Inredningsarkitektur & Möbeldesign, 180 hp, Åk 3

Linus Fridén: linusfriden.com

Kandidatprogrammet Keramik & Glas, 180 hp, Åk 1

Alexandra Johansson: www.ajoh.se

Kandidatprogrammet Keramik & Glas, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 1

Gustaf Holtenäs: www.gustafholtenas.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Alexander Rynéus: www.alexanderryneus.se
David Von Bahr: www.davidvonbahr.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Linda Pedersen: www.lindablade.co.uk

Kandidatprogrammet Textil, 180 hp, Åk 1

Emelie Avergren: www.instagram.com/avergren

Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 2


Masterprogrammet CRAFT - Keramik & Glas, 120 hp, Åk 2

Alex Krissberg: krissberg.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Lourdes Gonzalez: www.luluosnaya.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 1

Hsiao Yuan Huang: www.cobyhuang.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Heinrich Ehnert: www.heinrichehnert.com
Simeon Goodwin: www.simeongoodwin.co.uk

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Pontus Pettersson: www.mynameisocean.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 1

Ida Holmedal: www.idaholmedal.se

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Nathalie Ruejas: nathalieruejas.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 1

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 3


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 4

Agnes Jarl: www.agnesjarl.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 1

Szilard Gango: www.gangofoto.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 4

Inga Tsernova: harakapesa.tumblr.com/
Madeleine Bergman: www.madeleinebergman.se
Marcus Blockson: www.artoblock.blogspot.se
Ruhani Islam: ruhani.se



Uppdaterad: 27 oktober 2010
Sidansvarig: Webmaster