Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning & Illustration, 180 hp, Åk 1


Kandidatprogrammet Grafisk formgivning & Illustration, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Grafisk formgivning & Illustration, 180 hp, Åk 3

Gustaf Montelius: www.gustafmontelius.com/
Ros-Marie Häggbom: rosahaggbom @ instagram

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Keramik & Glas, 180 hp, Åk 3

Alexandra Johansson: www.ajoh.se
Joakim Tano: www.joakimtano.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Isabella Kalén: isabellakalen.se

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Anna Zimmerman: www.annazimmerman.se
Nisse Bergman: www.nissebergman.com

Kandidatprogrammet Textil, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Ädellab, 180 hp, Åk 3

Inga Tsernova: harakapesa.tumblr.com/

Masterprogrammet CRAFT - Keramik & Glas, 120 hp, Åk 2


Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 1

Josefin Gäfvert: JosefinGafvert.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Lisa Juntunen Roos: www.noonprod.se

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Björk Gunnbjörnsdottir: www.gunnbjornsdottir.com

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 1

Elin Johnson-Stampe: www.elinstampe.com
Linus Fridén: www.linusfriden.com

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 2


Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 1

Dina Isaeus-Berlin: https://dinaisaeusberlin.com/

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Mariia Kulykivska: www.mariakulikovsla.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 1

Joakim Aronsson: www.paido.se

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Karl-Joel Larsson: www.karljoel.se
Maria Tetzlaff: www.mariatetzlaff.net

Masterprogrammet i visuell kultur och lärande NoVA, 120 hp, Åk 2

Gaia Mazzola: www.crescerearte.com

Ämneslärare för grundskolans årskurs 7-9, 270 hp, Åk 3

Lotta Wästerlid Zmuda: www.lottawasterlidzmuda.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 3

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Ellinor Bolt: ellinorbolt.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 3

Szilard Gango: www.gangofoto.se



Uppdaterad: 27 oktober 2010
Sidansvarig: Webmaster