Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 3

Linn Bredberg: linnbredberg.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Tamara Scepanovic: babyblue031.tumblr.com

Kandidatprogrammet Smycke och corpus: Ädellab, 180 hp, Åk 2

Johanna Edwardh: www.johannaedwardh.com

Masterprogrammet CRAFT - Keramik och glas, 120 hp, Åk 2

Alexandra Johansson: www.ajoh.se

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Amandah Andersson: www.amandahandersson.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Mika Lindblad: www.mikalindblad.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Jens Masimov: www.jensmasimov.com
Karin Keisu: www.keisuthuresson.com
Niklas Delin: https://niklasdelin.com/
Nisse Bergman: www.nissebergman.com
Sofia Heinonen: www.sofiaheinonen.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Rana Kadry Mohamed Osman: https://www.instagram.com/ranakadry/

Ämneslärare för grundskolans årskurs 7-9, 270 hp, Åk 5

Lotta Wästerlid Zmuda: www.lottawasterlidzmuda.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 5

Szilard Gango: www.gangofoto.se