Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 1


Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 2

Linn Bredberg: linnbredberg.com

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 3

Pauline Uddstrand: paulineuddstrand.com

Kandidatprogrammet Industridesign, 180 hp, Åk 3

Cem Saygin: cemsaygin.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 1

Tamara Scepanovic: babyblue031.tumblr.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Isabella Kalén: isabellakalen.se

Kandidatprogrammet Smycke och corpus: Ädellab, 180 hp, Åk 1

Johanna Edwardh: www.johannaedwardh.com

Kandidatprogrammet Smycke och corpus: Ädellab, 180 hp, Åk 3


Kandidatprogrammet Textil, 180 hp, Åk 3

Hilma Nordén: hilmanorden.com

Masterprogrammet CRAFT - Keramik och glas, 120 hp, Åk 1

Alexandra Johansson: www.ajoh.se

Masterprogrammet CRAFT - Keramik och glas, 120 hp, Åk 2


Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 1

Amandah Andersson: www.amandahandersson.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Josefin Gäfvert: JosefinGafvert.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 1

Mika Lindblad: www.mikalindblad.com

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 2

Elin Johnson-Stampe: www.elinstampe.com
Linus Fridén: www.linusfriden.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 1

Jens Masimov: www.jensmasimov.com
Karin Keisu: www.keisuthuresson.com
Niklas Delin: https://niklasdelin.com/
Nisse Bergman: www.nissebergman.com
Sofia Heinonen: www.sofiaheinonen.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Dina Isaeus-Berlin: https://dinaisaeusberlin.com/

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Joakim Aronsson: www.paido.se

Ämneslärare för grundskolans årskurs 7-9, 270 hp, Åk 4

Lotta Wästerlid Zmuda: www.lottawasterlidzmuda.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 4

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Ellinor Bolt: ellinorbolt.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 4

Szilard Gango: www.gangofoto.se