Studenternas hemsidor

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 2

Scott Huber: www.scotthuber.se

Kandidatprogrammet Grafisk formgivning och illustration, 180 hp, Åk 3

Julia Lundgren: www.julialundgren.se
Linn Bredberg: linnbredberg.com

Kandidatprogrammet Inredningsarkitektur and möbeldesign, 180 hp, Åk 1

Lukas Carpelan: Carpeladesign.com

Kandidatprogrammet Keramik och glas, 180 hp, Åk 2


Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 2

Tamara Scepanovic: babyblue031.tumblr.com

Kandidatprogrammet Konst, 180 hp, Åk 3

Heidi Edström: https://ingentinget.net

Kandidatprogrammet Smycke och corpus: Ädellab, 180 hp, Åk 2

Douglas Tillberg Bergström: @d.tillberg98
Johanna Edwardh: www.johannaedwardh.com

Masterprogrammet CRAFT - Keramik och glas, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet CRAFT - Keramik och glas, 120 hp, Åk 2

Alexandra Johansson: www.ajoh.se

Masterprogrammet CRAFT - Smycke och corpus: Ädellab, 120 hp, Åk 2

Sang Jiang: sangasong.com
Silvia Beatrice Alvestad Lopez: https://www.beatricealvestadlopez.com/

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 1

Linda Nurk: www.lindanurk.com

Masterprogrammet CRAFT - Textil, 120 hp, Åk 2

Alma Winkler: www.almawinkler.com
Amandah Andersson: www.amandahandersson.com

Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 1


Masterprogrammet i Design - Individuell studieplan i Design, 120 hp, Åk 2

Mika Lindblad: www.mikalindblad.com

Masterprogrammet i Design - Rumslig gestaltning, 120 hp, Åk 2

Queenning Zhao: www.queenningzhao.com

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 1

Camila Manuelsdotter Pino: camilarf.com, instagram.com/manuelsdotter_c
Diana Martins Lerias: https://dmartinslerias.com/

Masterprogrammet i Konst, 120 hp, Åk 2

Andrew Allen-Olivar: aallenolivar.com
Jens Masimov: www.jensmasimov.com
Josefine Thuresson: www.keisuthuresson.com
Karin Keisu: www.keisuthuresson.com
Malin Nordström: https://malinlinnordstrom.com/
Niklas Delin: https://niklasdelin.com/
Nisse Bergman: www.nissebergman.com
Sofia Heinonen: www.sofiaheinonen.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 1

Gabriel Jia Wei Lim: www.gabrielgabrielgarble.com
Käthrine Yan: www.yankath.com

Masterprogrammet i Visuell kommunikation, 120 hp, Åk 2

Ana Beatriz Cancela De Amorim Gouveia E Costa: www.biakosta.com, www.instagram.com/biakosta
Rana Kadry Mohamed Osman: https://www.instagram.com/ranakadry/

Ämneslärare för grundskolans årskurs 7-9, 270 hp, Åk 5

Lotta Wästerlid Zmuda: www.lottawasterlidzmuda.com

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 1


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 3


Ämneslärare för gymnasiet Bild-Design, 300 hp, Åk 5

Julia Hellgren: www.juliahellgren.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 4

Tobias Folkesson: www.tobiasfolkesson.se

Ämneslärare för gymnasiet Bild-Media, 300 hp, Åk 5

Szilard Gango: www.gangofoto.se